Wstecz

Czyszczenie i konserwacja namiotu składanego

Instrukcje, jak zapobiegać nieprawidłowemu przechowywaniu namiotu. Dobra rada, czyszczenie i konserwacja. Wskazówki, jak przedłużyć żywotność namiotu.


Imprezy firmowe, przyjęcia rodzinne i przyjęcie w ogrodzie z przyjaciółmi - przy każdej takiej okazjinamiot składany towarzyszy i stwarza niezwykłe możliwości. Właściwe czyszczenie to warunek długiego korzystania z namiotu składanego i jego późniejszego przechowywania. Wystarczy nauczyć się kilku prostych wskazówek, a znacznie wydłużysz żywotność swojego namiotu.


Jak wyczyścić namiot składany


Możesz w ogóle nie chcieć rozpoczynać sprzątania od razu po dobrej akcji. W przypadku sprzątania musisz poświęcić swój czas. Czyszczenie namiotu jest łatwe. Wszystko, czego potrzebujesz, to szmatka i woda z mydłem, aby odświeżyć namiot. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia można łatwo usunąć wilgotną szmatką. W przypadku problemów ze szczególnie twardymi plamami zalecamy użycie środka czyszczącego do folii/PCV. Te środki czyszczące delikatnie i dokładnie usuwają brud bez pozostałości.

Zalecamy jednak natychmiastowe wyczyszczenie namiotu z prostego powodu. Zwykle łatwiej usuwa się świeży brud niż starsze plamy. Po wyczyszczeniu bocznych ścian zaleca się wyczyścić dach. Zrób to po zdjęciu części bocznych.


Prawidłowe przechowywanie namiotu


Zaleca się, aby najpierw sprawdzić, czy masz wszystkie elementy namiotu. Konstrukcja namiotu, 3 solidne ściany oraz dach. Z drugiej strony musisz zastanowić się, gdzie chcesz przechowywać namiot. Dla optymalnego przechowywania namiotu trzeba dokładne wysuszenie wszystkie plandeki. Idealnie jest pozwolić im dobrze wyschnąć przez dwa dni. Jeśli przechowujesz nieprawidłowo wysuszone plandeki, mogą się one sklejać i może osiąść na nich pleśń.

Podczas przechowywania namiotu należy zwrócić uwagę na chłodniejsze i suche otoczenie. Miejsce powinno być również chronione przed zanieczyszczeniem. Do dyspozycji mamy również torbę transportową, która zamyka cały złożony namiot. Zapinana na zamek błyskawiczny. Torba transportowa jest bardzo mocna i ułatwia transport namiotu oraz zabezpiecza go nie tylko podczas transportu, ale także podczas przechowywania. Zapobiegnie to opadaniu kurzu na namiot, atakujące gryzonie, które mogą całkowicie uszkodzić Twój namiot. W przypadku ataku gryzoni w płótnach powstają dziury, a funkcjonalność namiotu jest całkowicie ograniczona. Dlatego naprawdę musisz rozważyć wszystkie odpowiednie opcje przechowywania abyś mógł nadal korzystać z namiotu i cieszyć się jego praktycznym użyciem.

Hago Team